,,Vždy ľutujeme to, čo sme mohli spraviť a neurobili a nie to, čo sme urobili a nevyšlo to…“

moving-forwards-1431097-4-mPoznáte vetu z nadpisu? Možno ste si ju povedali v živote mnohokrát aj vy a sami uznáte, že je určite pravdivá. Pochopenie tejto vety podľa mňa výrazne ovplyvňuje náš život a to, ako si ho užijeme a či v ňom budeme úspešní. Strach je totiž bezpochyby tým najväčším nepriateľom našich ambícií, túžob a prípadných úspechov. Jeho prekonanie je skutočne dôležité a to si môžme ľahko ilustrovať práve na citáte z nadpisu. Poskytneme pre to totiž niekoľko jednoduchých príkladov z rôznych životných situácii.

Získanie slečny na diskotéke

Začneme pri absolútne bežnej životnej situácii, ktorú určite pozná mnoho mladých ľudí – ste na diskotéke a spolu s vami je tam slečna, ktorá sa vám páči a chceli by ste s ňou zažiť niečo viac. Sami neviete – ako to ona myslí, tancuje s vami len kamarátsky alebo sa jej takisto páčite? Nezistíte to, pokiaľ nevyskúšate. Verte, že vždy je lepšie to skúsiť a možno aj byť odmietnutý, než si potom vyčítať to, že ste niečo mohli zažiť a vy ste sa to báli skúsiť. A väčšinou to aj tak vyjde, takže odvážnym šťastie praje!

Verejné vystupovanie

Hovorí sa, že to spôsobuje človeku väčší strach než lekárske bolestivé zákroky či situácie ohrozujúce náš život. V niektorých prípadoch je to pravda, je totiž skutočne stresujúce sa napríklad postaviť pred veľké publikum a začať so svojou rečou. Vždy je však lepšie strach prekonať, nevzdať sa a predniesť svoj prejav, aj keď želaný výsledok nebude možno najlepší! Situácia a skúsenosť totiž posilnia vašu psychiku, ktorá nebude podlomená únikom zo stresovej situácie!

Zvládanie ťažšej práce

Platí to aj v práci – dal vám šéf spraviť ťažšiu úlohu a vy si neviete rady? Nevzdávajte sa, spravte to najlepšie, ako viete! Možno s tým nakoniec uspejete a získate odmenu, a ak nie, tak nejaké tie tvrdšie mierené slová prežijete. Najdôležitejšie je opäť to, že ste to aspoň skúsili!

Tak čo, ešte sa bojíte ťažkých situácii? Veríme, že nie a a že im dokážete čeliť a na konci života budete ľutovať len veci, ktoré ste spravili a nie tie, ktoré ste urobiť mohli a zo strachu ste sa im vyhli.

Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1431097