Zachytili ste najnovšie kúpeľňové trendy?

Kúpeľňa je miesto, kde prvýkrát poriadne rozlepíme oči po tom, ako vstaneme z postele a tiež tam končíme svoj deň predtým, ako si ľahneme do postele. Trávime tu viac času, ako sa na prvý pohľad zdá. Aj preto by vám nemalo byť ľahostajné, ako vaša kúpeľňa vyzerá. Na čo by ste sa mali najviac zamerať, aké sú súčasné trendy a aké materiály by ste mali používať?

shutterstock_160645943

Najnovšie trendy v kúpeľni

Tak ako móda sa vracia k minimalizmu, aj aktuálny trend v kúpeľniach je značne minimalistický. O to zaujímavejšie je, že nemáte z týchto kúpeľní neosobný či chladný pocit. Napriek tomu, že sa tu používajú prevažne neutrálne farby osviežené dreveným obkladom a nábytkom. Aké farby sú najviac trendy? Ideálna je kombinácia bielej so sivou, šedou či čiernou. Nemusíte sa báť toho, že tieto farby budú vyzerať chladne, ak k nim pridáte živé kvety a drevený nábytok, bude to vyzerať skutočne skvostne.

Aké materiály sa používajú

Používajú sa keramické dlažby veľkých rozmerov v kombinácii s menšími dlaždičkami. Pre tých odvážnejších je k dispozícii aj pohľadový betón, ktorý môžete použiť na podlahu. Tento materiál vyvoláva industriálny dojem, ktorý je dnes veľmi žiadaný. A čo s drevom? Môžete použiť tatranský profil alebo iný drevený obklad, hlavne v teplejších farbách, ktoré dodávajú priestor pocit útulnosti. Nemali by ste zabudnúť ani na kovové doplnky a akcenty, ideálne v teplejších farbách – mosadz, meď či bronz.

Vaňa alebo sprchový kút

V súčasnosti sú veľmi moderné vane umiestnené uprostred kúpeľne, no nie každý má dostatok priestoru pre toto riešenie. Aj preto je pre menšie kúpeľne lepší sprchový kút resp. sprchová stena, ktorá je súčasťou kúpeľne a nepôsobí rušivo. Nepodceňujte ani kvalitné osvetlenie, ktoré môže fungovať ako šperk na žene – ak ho vyberiete správne, rozžiari celý priestor.