Zjednodušte si začiatok vášho podnikania

Viacerých nádejných podnikateľov odradila od podnikania práve byrokracia na úradoch. Zdĺhavý proces zakladania spoločnosti vie odradiť aj tých šikovných, ktorí sú pre podnikanie ako stvorení.

Ak ale chcete začať podnikať, prečo si začiatok podnikania nezjednodušiť?

Kúpte si spoločnosť registrovanú ako platcu DPH

Zdĺhavý proces registrácie k DPH môže trvať aj viac ako 90 dní, čo vás môže pri rozbehu vášho podnikania zbytočne zdržiavať. Existuje však možnosť kúpiť si spoločnosť, ktorá je už registrovaná ako platca DPH. Keď sa dá zjednodušiť začiatok podnikania, prečo to neurobiť napríklad takto? Nemusíte zakladať spoločnosť a strácať sa v postupoch pri zakladaní spoločností, ale si môžete kúpiť už účtovne vyčistenú firmu. Firma už má pridelené IČ DPH.

Všetky tieto spoločnosti sú pripravené na okamžitý odpredaj. Z tohto dôvodu nemusíte svoje podnikanie odkladať a môžete podnikať už o pár dní.

Akonáhle sa rozhodnete pre odkúpenie takejto spoločnosti, budete mať zmluvne garantované, že táto spoločnosť nemá žiadne záväzky a ani dlhy. Nemusíte sa tak báť, že by spoločnosť, ktorú ste sa rozhodli kúpiť, bola v nejakých súdnych sporoch.

V prípade, že budete mať záujem zmeniť názov, či sídlo firmy, bude vám to po odkúpení umožnené. Okrem toho môžete zmeniť aj predmety činnosti, konateľa a samozrejme aj spoločníkov firmy.

Predaj platcov DPH je veľmi obľúbený a ponuka firiem sa stále rozrastá, preto je z čoho si vyberať.

Prenajmite si virtuálne sídlo

Na začiatku podnikania nie je nutné mať vlastné kancelárske priestory a veľa práce dokážete urobiť aj z domu. Ak ale tak či tak neplánujete využívať kancelárske priestory, odporúčame vám prenajať si virtuálne sídlo. Prenájom sídla vás vyjde na niekoľko desiatok eur mesačne, pričom práve kancelárske priestory by vám „zhltli“ aj niekoľko stoviek eur. Navyše získate pre svoju firmu lukratívnu adresu v Bratislave, čo vám pomôže aj pre zviditeľnenie sa.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitry Tkachuk / Shutterstock.com