Ako môžete znížiť náklady za svoje auto

Trápia vás príliš vysoké mesačné výdavky za vaše auto, ktoré už má nejakých tých pár stotisíc kilometrov za sebou, ale nové sa vám ešte nechce kupovať? Existuje niekoľko trikov a rád, ktoré vám pomôžu znížiť vaše mesačné náklady dole. Či už si sa budete poriadne starať o svoje pneumatiky, kúpite si náhradné diely, ktoré vám pomôžu znížiť spotrebu alebo si posvietite na svoje povinné zmluvné poistenie. Kde začať?

shutterstock_127686947

Posvieťte si na aerodynamiku

Pri autách platí jednoduché pravidlo – čím má vozidlo lepšiu aerodynamiku, ty má nižší odpor vzduchu = aj nižšia spotreba. Takže ak ste vášnivý lyžiar, vždy po lyžovačke si dajte dole truhlu zo strechy. Tiež vám môžu pomôcť aj deflektory na okná, ktoré znížia nielen odpor vzduchu, ale aj hluk počas jazdy s otvorenými oknami. Síce to nesúvisí priamo s odporom vzduchu, no je dôležité, aby ste v zime používali zimné pneumatiky a v lete letné, pretože aj keď jazdíte v lete na zimných, ide spotreba hore.

Tlak v pneumatikách

Je veľmi dôležité, aby ste sa riadili odporúčaniami výrobcu pri tlaku v pneumatikách. Stačí už len tlak o 10 % nižší ako odporúča výrobca a spotreba porastie o 0,5 l/100 km. Tiež je lepšie, keď sa vyhnete podozrivo výhodným pneumatikám z hypermarketov za výhodné ceny, ak chcete kupovať najlacnejšie pneumatiky, obráťte sa na špecializovaného predajcu, ktorý ponúka špecializované značky pneumatík.

Posvieťte si na PZP

Ak ste verný jednej a tej istej poisťovni dlhé roky, pozrite sa na to, koľko platíte za poistenie a porovnajte to s cenovými podmienkami, ktoré dostávajú noví klienti. Pretože v tejto oblasti sa vernosť nevypláca, možno budete nemilo prekvapený, keď prídete na to, že noví klienti majú oveľa výhodnejšie podmienky ako vy, ktorí ste klientom poisťovne už 8 rokov. Vtedy je najvyšší čas poobzerať sa po novej poisťovni.