Buďte úspešný v chudnutí. Ako na to?

Cvičenie je také, aké si ho urobíte. Môže sa stať, že neschudnete ani vtedy, keď máte k dispozícii najlepšie činkové sady, ktoré neustále používate. Musíte si vytvoriť balíček opatrení, ktorý budete dodržiavať a vďaka nemu schudnete rýchlo, účinne a hlavne sa budete cítiť skvelo. Nebude to iba samý tréning, drina a večné odopieranie si potešenia z jedla. Preto, aby ste toto dosiahli je nutné spojiť štyri najdôležitejšie veci – úprava jedálničku, cvičenie, kardio cviky a relax. Ako na to?

shutterstock_268263560

Upravte si jedálniček

Chudnúť sa dá aj bez zmeny v jedálničku, ale prečo si to robiť ťažším? Pri chudnutí platí jedna rovnica, ktorú neoklamete – ak chcete dať kilá dole, musíte denne vydať viac energie, ako jej dokážete prijať. Takže áno, dá sa chudnúť aj bez toho, aby ste si zlepšili stravovacie návyky, ale je to komplikované a pre telo makačka. Znížte príjem sacharidov a uvidíte, že to pôjde jednoduchšie.

Cvičte

Nemusíte držať činky v ruke každý štyri hodiny, aby ste zhodili. Je však lepšie, keď sa do toho poriadne zahryznete. Uvidíte, že keď budete cvičiť, aj ten upravený jedálniček vám bude chutiť viac. Aspoň dvakrát do týždňa si choďte zacvičiť a urobte si udržovaciu zostavu, počas ktorej si precvičíte každý sval na tele. Pomôže to vášmu telu a aj hlava si potrebuje oddýchnuť a práve v posilke to ide najlepšie.

Pridajte kardio

Kardio cviky sú také, pri ktorých vám tep stúpne na vysokú frekvenciu, približne 150 – 160 úderov za minútu. Na toto sú ideálne eliptické trenažéry, zumba, jumping a úplne najlepšie je behanie, pri ktorom si prečistíte hlavu, posilníte svoj srdcovo-cievny systém a hlavne je to skvelá prevencia proti depresii.

Doprajte si relax

Relax a poriadny oddych je pre vaše telo veľmi dôležitý, aby sa „nezavarilo“. Aj preto si urobte víkend, keď sa ani nepohnete, pôjdete do wellnessu a zjete všetko, na čo máte chuť. Takéto dni sa volajú „cheat day“ a sú príjemnou vzpruhou pre vás, aby ste neklesali na duchu, že si stále iba niečo odopierate. Ak dodržíte tieto štyri pravidlá, chudnutie nebude neprekonateľným problémom.