Sú lepšie kožené či látkové sedačky

Otázka pri ktorej sa zdá Hamletova dilema „byť či nebyť“ úplne jednoduchá. Či už ide o trendy kožené postele, sedačky, divány, taburety či kreslá, môžete si byť istý, že koža nikdy nevyjde z módy. Ako to? Pretože prvá „chesterfieldka“ bola vyrobená už na konci 18. storočia a doteraz je „in“. Síce ani látky nevyjdu nikdy z módy, tam je však problém s konkrétnymi vzormi a materiálom, ktoré prestávajú byť trendy. Aké sú hlavné výhody kožených a látkových sedačiek?

shutterstock_119752720

Výhody a nevýhody kožených sedačiek

Vychytené kožené sedačky majú výhodu, že sú nadčasové a vďaka tomu, že pri správnej starostlivosti ich životnosť môže byť aj 30 rokov, je toto obrovská výhoda. Ďalšou výhodou je, že ak sa vám na ne vyleje víno, tak sedačku jednoducho pretriete vlhkou handričkou a nemusíte tancovať rituálne tance, aby škvrna zišla dole, ako tomu je pri látkových sedačkách. Vhodné sú hlavne do domácnosti, kde sú alergici alebo domáce zvieratá, pretože chlpy ani roztoče sa v koži nezachytávajú. Nevýhodou je vyššia cena a to, že sa musíte o sedačku starať, aby vám vydržala desaťročia – impregnačné krémy, chrániť ju pred slnečným žiarením a zdrojmi tepla.

Výhody a nevýhody látkových sedačiek

Veľkou výhodou látkových sedačiek je, že sú lacnejšie a máte na výber prakticky z nekonečna možností – farby, vzory, materiál, textúra a podobne. Dnešné látkové sedačky majú matrace väčšinou v rozopínacom čalúnení, takže miesto tepovania ich môžete aj vyprať. Nevýhodou je pomerne rýchle opotrebenie a riziko vzniku škvŕn, ktoré je pomerne komplikované odstrániť. Tak čo, už viete, ktorá sedačka je pre vás výhodnejšia? Ak sa stále neviete rozhodnúť, počkajte na tú dilemu, keď budete kupovať posedenie do záhrady – vybrať si ratanový nábytok, plastový, drevený či kovový?