Dámy, nepohorte na pohovore!

Hľadáte si prácu a pred vami stojí hŕba pohovorov? Máte strach a trému ako sa na ne vhodne pripraviť, aby to nedopadlo hotovou katastrofou? Nemajte obavy! Aj oni sú len ľudia, a preto je všetko vo vašej šikovnosti a bystrosti ako ich smelo prekabátiť. Všetky pohovory sú také malé psychologické stretnutia. Sadnete si a začína rozhovor, pri ktorom si váš potencionálny šéf všíma konkrétne detaily, ktoré ho najviac zaujímajú a ktoré o vás vypovedajú. Vaša reč, mimika, gestá a vhodný outfit sú kľúčom do vášho nového zamestnania.

Za licenciu obrázka zodpovedá: sadananechty.sk

Za licenciu obrázka zodpovedá: sadananechty.sk

Pozor na neverbálnu komunikáciu
Milé dámy, myslíte si, že mlčaním nemožno nič nepokaziť? Mýlite sa! Neverbálna komunikácia napovie o človeku oveľa viac ako si myslíte a váš šéf si to bude dôkladne všímať. Ak ste si už sadli na stoličku, tak si ruky radšej položte na kolená. Ak ich prekrížite, tak je to znak uzatvorenosti a neistoty. Chcete pôsobiť ako cieľavedomá a sebavedomá žena alebo ako labilné kĺbko? Takisto nohy majte pri sebe a nie roztiahnuté ako nejaký alkoholik v krčme. Buďte vystretá, no zároveň sa snažte byť uvoľnená. Čo sa týka očného kontaktu dbajte na to, aby ste sa mu počas rozhovoru pozerali do oči. Samozrejme občas uhnite zrakom, aby ste naňho nepozerali ako na zjavenie sveta, lebo to môže byť veľmi nepríjemné. Pri komunikácia si obzvlášť dávajte pozor ako gestikulujete. Ak počas nej príliš požívate ruky, tak to zredukujte na minimum. Nie je to dobrým vyjadrením sa, pretože by ste mali ovládať hru s jazykom. To znamená pútavo, jasne, spisovne a odborne sa vyjadrovať. Veď predsa budete zastupovať ich firmu, tak nech ste dobrou vizitkou ich spoločnosti.

Odpudzujúci jazyk
Človek si nevyberá miesto narodenia, a preto si mnohokrát už z detstva preberáme nemilé zlozvyky. Asi najväčším zlozvykom je nás prízvuk. Ak príliš zaťahujete alebo vás trápia podobné problémy, snažte sa pripraviť na pohovor o niečo skôr. Rozprávajte pekne plynule bez nárečí a zaťahovania, ktoré pôsobí neprofesionálne. Váš osobitý prízvuk bude síce stále počuť, no vašou snahou a serióznym prístupom zaručene zabodujete. Nehovoriac o tom, ak ovládate viaceré cudzie jazyky.

Odstrašujúce líčenie
Chystáte sa na diskotéku alebo na pohovor? Ak sú vaším bežným líčením tmavé tiene, čierna linka a silný make-up, tak si podpisujete predčasný vyhadzov z pohovoru. Ako veľkonočná kraslica môžete chodiť na rôzne party, ale tu je striedmosť a konzervatívnosť na prvom mieste. Snažte sa zažiariť čistotou, úhľadnosťou a jemnosťou. Ak nechcete pôsobiť rušivo až vulgárne, voľte čiernu linku na oči, špirálu a jemný prirodzený make-up. Máte ohromiť svojimi znalosťami a šikovnosťou a nie gramami vášho make-upu.

Outfitové prešľapy
Obliecť si sukňu alebo radšej nohavicový kostým? Výber outfitu záleží od toho, do akej firmy je realizovaný pohovor, no existuje pár všeobecných rád, ktorých by ste sa mali držať. V prvom rade nevoľte sukne, ktorých dĺžka je kratšia ako nad kolená. Nemala by byť priehľadná, vďaka ktorej by si vaši potencionálni kolegovia zoskenovali vaše krásne čipkované prádlo. Topánky voľte celé bez otvorenej špičky a v prípade sukne nezabudnite na silonky. Ak máte odhalené ramená, prehoďte cez seba sako, pretože niektoré firmy si na tom potrpia. Ide len o jeden pohovor, ktorý rozhodne o vašej budúcnosti preto verím, že si nájdete dostatok trpezlivosti sa obliecť tak, ako sa patrí.

Hygiena ako samozrejmosť
Čudujete sa, prečo spomínam hygienu? Veď hádam nikto z nás by nedošiel na pohovor s neumytými zapáchajúcimi zubami a mastnými vlasmi. Avšak v tento deň „D“ treba zvýšiť hygienu na sto percent. Na ústnu vodu, medzizubné kefky a dezodorant nezabúdajte, avšak pozor na parfumy. Nikto nemá rád chodiacu sa drogériu, takže prosím vás, decentne! Takisto nechty vypovedajú o vašom zdraví a postoji k životu, preto obhryzené nechty pôsobia odpudzujúco. Ak nemáte čas na každodenné pilníkovanie a časté lakovanie, vyskúšajte gélové nechty. Neviete ako na to? Nutná je sada na gélové nechty, ktorá vám pomôže rýchlo a jednoducho si spraviť manikúru snov. Kvalitné sady na nechty nájdete na sadananechty.sk, kde sa nacháza aj postup ako na gélové nechty. Skrášlite sa a staňte sa jedničkou na pohovore!