Fašiangové obdobie

Vianoce sú veľmi krásnymi sviatkami, ktoré všetci veľmi milujeme. Jednak pre rôzne tradície, ktoré k nim bezprostredne patria, jednak preto, že práve v tomto období sa snažíme byť so svojimi najbližšími, lebo počas roka je tých spoločne strávených chvíľ v kruhu svojich najbližších niekedy naozaj málo. Ale, aj obdobie po Vianociach je veľmi zaujímavým obdobím. Hovorí sa mu fašiangy. Iste ste už tento výraz počuli.

Čo je na fašiangoch zaujímavé? Obdobie pred Vianocami je charakteristické tým, že je vtedy tzv. pôst a v mnohých oblastiach nebývajú žiadne tradičné zábavy ani iné kultúrne podujatia. A práve, počas fašiangov je to naopak. Práve v tomto období sa koná množstvo ľudových zábav, v ktorých sú často zakomponované aj rôzne fašiangové zvyky, typické pre konkrétne oblasti. A fašiangy sú aj časom plesov.

Zaiste, mnohí z vás plesy navštevujú a veľmi sa na ne tešia. Prípravu na ples však nehodno podceňovať. Hlavne, ženy si na nej dávajú starostlivo záležať. O čom je reč? Samozrejme, reč je o móde. Presnejšie o plesových šatách. Podľa čoho vybrať plesové šaty, v ktorých sa budeme nielen dobre cítiť, ale v nich aj zažiarime. Aj tu platí, sto ľudí, sto chutí, každá z nás je iná a taký je aj výber plesových šiat. Trh dnes ponúka široké spektrum výberu, či už podľa strihov, farebnosti, materiálov. Inšpirovať sa môžeme v rôznych módnych časopisoch, alebo si môžeme zájsť na módnu prehliadku nejakého módneho návrhára, pokiaľ máme možnosť. Aj tu môžeme vidieť mnohé veľmi zaujímavé modely. Niektoré sú síce skôr pre oko diváka ako na nosenie, ale určite tu každý môže nájsť vhodnú inšpiráciu.