Je laserová tlačiareň lepšia ako atramentová?

Správny výber tlačiarne dokáže vo veľkej firme ušetriť aj stovky eur mesačne. Svoje o tom vedia aj v FC Barcelona. Jeden z najbohatších futbalových klubov na svete sa rozhodol v rámci úsporných opatrení používať iba čiernobiele tonery. Klub, ktorý má ročné príjmy 600 miliónov eur, sa uchýlil k takémuto opatreniu. Vyplatilo sa im to? Následne kúpili dvoch hráčov po 80 miliónov €. Bolo to kvôli tonerom? Ktovie, ale prečo pokúšať šťastie. A ako sú na tom jednotlivé tlačiarne?

shutterstock_159674423

Je lepšia laserová či atramentová tlačiareň?

Záleží od toho, koľko budete tlačiť. Pretože počiatočné náklady na laserovú tlačiareň sú vyššie ako na atramentovú. No keď tlačíte stovky strán týždenne a vypočítate si cenu jednej strany, je laserová výhodnejšia tlačiareň. Spoľahlivé tonery HP do laserovej tlačiarne vytlačia pri 5 % pokrytí listu aj viac ako 7000 strán. Aké sú ešte ďalšie výhody laserovej tlačiarne?

Výhody laserovej tlačiarne

Hlavnou výhodou laserovej tlačiarne je jej rýchlosť. Priemerne vytlačia okolo 30 strán za minútu, tie kvalitnejšie a drahšie zvládnu aj viac ako 50 strán za minútu a to už je slušná porcia. Okrem toho toner v laserovej tlačiarni nezaschne ako náplň v atramentovej tlačiarni. Aj preto sa vám oplatí investovať a kúpiť tonery Canon, Xerox, Minolta či Dell, pretože sa nemusíte báť, že sa tonery časom znehodnotia.

Farebná tlač

Tie lacnejšie laserové tlačiarne netlačia v farebne, no atramentové áno. Keď tlačíte na fotopapier, tak farebná tlač aj z lacnejšej atramentovej tlačiarne, je na slušnej úrovni. Avšak živiť atramentovú tlačiareň pri väčšom množstve farebných strán, je drahý koníček. No keď viete, že budete tlačiť iba pár farebných strán mesačne, vyplatí sa vám viac atramentová tlačiareň. Dôležité však je, aby ste už dopredu poznali svoje požiadavky a na základe toho sa rozhodli pre tú najlepšiu tlačiareň pre vás.