Je naša voda bezpečná?

Chcete sa ubezpečiť, že vaši rodinní príslušníci sú chránení pred rôznymi zdravotnými rizikami? Nebezpečenstvo môže pochádzať z rôznych zdrojov, takže musíte byť neustále ostražití.

Keď sa snažíte chrániť svoju rodinu, mali by ste si uvedomiť, že niektorí z hlavných vinníkov môžu byť vo vašej domácnosti.

Prístup k čistej vode je dôležitý pre každú rodinu. Všetci potrebujeme vodu na pitie, varenie a na iné účely, ako sú kúpanie, čistenie a umývanie. Problémom môže byť  to, že vodovodnej vode sa nedá vždy dôverovať. Úprava vody znižuje riziko a tým chráni vás a vašu rodinu.

Na prvý pohľad sa môže zdať čistý vzhľad vody, ale nezabudnite, že voda preteká potrubím skôr, ako sa dostane do vášho domova a do vašich pohárov.

Táto voda môže počas cesty zachytávať veľa kontaminantov. Môže obsahovať baktérie, chlór, zlúčeniny fluóru, olovo, ortuť, pesticídy a odpadové častice.

Spotreba kontaminovanej vody môže viesť k vážnym zdravotným problémom a niekedy môžu byť dôsledky smrteľné. Štatistiky nám v skutočnosti hovoria, že cholera, napr. infekcia coli a ďalšie choroby prenášané vodou, si každoročne vyžiadajú asi 1,5 milióna ľudských životov.

Niektoré štúdie ukázali, že určité dusičnany v pitnej vode môžu spôsobiť riziko pre tehotné ženy a plod. Týmto pádom je vyššia šanca na vrodené chyby.

Čo je to filtrovaná voda?

Aká je voda, keď je filtrovaná? Je to v podstate rovnaká voda z vášho kohútika, ale lepšia a zdravšia.

Pri použití dobrého systému filtrácie pitnej vody sa voda čistí odstránením baktérií, pesticídov a iných nepotrebných prvkov bez toho, aby došlo k zníženiu kvality. Mnoho odborníkov to považuje za lepšiu a zdravšiu alternatívu k balenej vode.