Jednoduché triky, ako si skrášliť bývanie

Inšpirácii, ako si skrášliť bývanie, existuje veľa. Stačí sa len pokutrať v starých časopisoch a možno zbadáte skvelé nápady, ktoré budete praktizovať alebo budete nad nimi ohŕňať nos. My vám však skúsime poradiť nejaké triky, ktoré vás môžu zaujať.

Povyhadzujte chytače prachu

Kedysi boli pravidlom plné regále sôch, krabičiek a iných chytačov prachu. A dnes? Dnes sú nemoderné a nepraktické. Preto ak si chcete skrášliť bývanie, povyhadzujte jednotlivé sošky a krabičky do koša. Ak ich máte ako pamiatku na určité miesto, odložte si ich. Zvyšné potom povyhadzujte alebo obmedzte ich počet. Uvidíte, ako sa vám priestor výrazne vyprázdni.

Voľte prírodné farby

Bývanie by určite nemalo byť v krikľavých farbách. Nielen vy, ale aj vaši hostia by sa cítili ako v cirkuse. Voľte si prírodné farby, či už nábytku alebo podlahy. Ak máte novú travertínovú terasu v prírodných farbách, prispôsobte im aj interiér. Odporúčame tmavohnedé sedačky, šedý koberec zladiť s kaki stenami.

Ak chcete nadčasový dizajn stien, odporúčame travertínový obklad. Je predávaný čisto len v prírodných farbách.

Nepreplňujte miestnosti nábytkom

Ak potrebujete viac úložného priestoru, skúste popremýšľať nad iným riešením. Niekedy vám pomôže aj výrazná redukcia oblečenia. Môžete tak pomôcť rodinám, ktoré si nemôžu dovoliť investovať do oblečenia. Snažte sa zredukovať nábytok. Minimalizmus je teraz veľmi populárny. Hladké čisté línie tiež. Sedačku vždy umiestňujte do stredu miestnosti. Nábytkom pri stene riskujete vznik vlhkosti a plesní. Odporúčame použiť prírodný kameň (moderné sú kamenné steny za televízorom).