Zabráňte vzniku závislosti na stávkach. Nastavte si herné limity

Človek je tvor hravý a k hrám patrí aj hazard. Športové stávky, lotérie, kasíno hry – živé aj online, to všetko v nás stupňuje adrenalín. Hráme tiež preto, že radi vyhrávame. Na hazardných hrách nie je nič špatné. Musíme však byť disciplinovaní a zachovať si pri hazarde zdravý rozum.

Pravidlá a disciplína sú základom toho, aby sme sa nestali na hazarde závislými. Vždy si musíme stanoviť svoje limity pre hru. Môžu byť dané finančným obnosom, ktorý sme ochotní do hry vložiť, ale aj časom, ktorý u hry strávime. Poznáte to trebárs z počítačových hier aj zo sledovania seriálov na jeden záťah. Vždy je nutné určiť si maximálnu dobu, ktorú pri danej aktivite strávime.

Vyhrávate? Stále sa držte svoji časových a finančných limitov

Akonáhle sa nám začne v hre dariť, máme pocit, že sa na nás šťastie nalepilo natrvalo. Ale v hre to tak nikdy nie je a ide iba o náhodu. Ak sa budete držať svojich limitov, máte šancu si hru užiť, neutratiť píliš, a hlavne sa vyhnete závislosti.

Prehrávate? Pozor aj vtedy

Nesnažte sa získať silou mocou peniaze naspäť ihneď. Držte sa opäť svojho časového a finančného limitu a ani jeden neprekročte. Práve prehra vedie často k rýchlej strate disciplíny pri hre. Je najnebezpečnejšia pre vznik závislosti.

Pozor na stávky na poslednú chvíľu aj na neodolateľné ponuky

Posledná šanca vyhrať pekný balík a vy máte na rozhodnutie len pár sekúnd? Tak presne takým ponukám sa vyhýbajte. Aj keď šťastie mať nakoniec môžete, do hry vstupujete nepripravení, bez uvedomenia si dôsledkov rýchlej a nepremyslenej investície.

Na hru sa vždy pripravte

Láka vás trebárs návšteva klasického kasína? Na hru vás najlepšie pripravia online kasíno hry. Chcete hrať kasíno hry a túžite vyhrať pekný balík? Pripravte sa na ne hrou kasíno hier zadarmo. Hru je dobré pochopiť a vedieť, do čoho idete. Vyhnete sa začiatočníckym chybám pri hre a bude hrať ako skúsený hráč. Pozrite sa na oficiálne kasína na Slovensku.

Žiadnemu prevádzkovateľovi hazardnej hry, do ktorej sa pustíte, by nemala chýbať licencia Ministerstva financiíTá je garanciou jeho spoľahlivosti a vy aj vaše peniaze ste pri hre v bezpečí.