Keď krb, tak poriadny komín!

Krb je rozhodne najlepší spôsob, ako zabezpečiť romantickú zimnú atmosféru u vás doma. Na to, aby krb fungoval účinne, je potrebný kvalitný komín.

Ak bývate v rodinnom dome, určite sa už tešíte na zimné obdobie. Nielen pre to, že sa budete môcť opäť oddávať lyžovaniu, sánkovaniu, guľovaniu a podobným zimným zábavkám. Svoje čaro majú nepochybne zimné večery, ktoré sa nesú v romantickom duchu pozerania televízora, ležiac prikrytý pod dekou v obývačke. Na to, aby mal zimný večer tú pravú a nefalšovanú atmosféru, je potrebná jedna vec – krb. Nejdeme sa však venovať krbom samotným, ale ich dôležitej súčasti, ktorej by ste nepochybne mali venovať veľa pozornosti, a tou sú komíny. Tie musia spĺňať mnoho náročných podmienok na to, aby bolo kúrenie touto formou čo najúčinnejšie, ale najmä najbezpečnejšie. Prílišná sporivosť pri výbere komína sa, bohužiaľ, niekedy prejaví naozaj nepekne, v najhorších prípadoch požiarmi. A to je to posledné, čo vás v takomto nádhernom období môže zastihnúť. Pozrime sa na komíny, ktoré kvalitou, technológiami a bezpečnosťou rozhodne nešetria – komíny ZOP a komíny plewa.

Jednoduchá montáž

Prvou vecou, ktorou vás komíny plewa môžu potešiť, je jednoduchá a rýchla montáž, vďaka komponentom, ktoré do seba harmonicky zapadajú. Samozrejme, komínové systémy spĺňajú najnáročnejšie bezpečnostné požiadavky a certifikáty. Súčasťou komínového systému sú komínové vložky a komínové tvárnice. Komínové tvárnice sa vyznačujú vysokou pevnosťou, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, ale potešia aj nízkou hmotnosťou. Šamotové vložky do komína sa tvarovou stálosťou, hladkým povrchom, odolnosťou voči žiaru a chemikáliám. A sú prispôsobené pre všetky typy paliva – tuhé, kvapalné, ale aj plynné. Podmienkou k revízií komína sú dvojdielne plynotesné komínové dvierka, tie sú k dispozícií ku všetkým komínovým systémom bez príplatkov. Investujte do kvality a užívajte si teplo po celú zimu!