Pôžičky bez dokladovania príjmu

V živote sa môžu vyskytnúť nepredvídané situácie, ktoré pre bežného človeka neraz predstavujú nezvládnuteľný finančný nápor.  K jednej z nich patrí aj strata zamestnania a s ňou súvisiaca redukcia mesačného príjmu. Prvého pol roka ho totiž kompenzujú dávky v nezamestnanosti. Čo však robiť, ak si počas tohto obdobia nenájdete novú prácu?

Pre mnohých je jediným riešením pôžička. Podobne ťažké chvíle však nezažívajú len nezamestnaní, ale aj študenti, mamičky na materskej dovolenke či dôchodcovia.  Pri žiadosti o pôžičku od nich zväčša banka požaduje doklad o poberaní a výške mesačnej mzdy, ktorý logicky nemôžu predložiť.  Napriek tomu, že to so žiadosťou v takomto prípade vôbec nevyzerá ružovo, nič nie je stratené.

Ak má žiadateľ ručiteľa, ktorý spĺňa podmienky pre získanie úveru, alebo ak vlastní cennejšiu nehnuteľnosť, pôžičku vo väčšine prípadov získa. Takýto postup je bežný predovšetkým v bankách. Pri využití ich služieb ale žiadateľovi môže priťažiť záznam v registri dlžníkov. Žiadateľov so záznamom banky často odmietajú,  hoci do zálohy môžu poskytnúť dom alebo byt.

Nezriedka však ľudia nenájdu ochotného ručiteľa ani nevlastnia hodnotný nehnuteľný majetok. Vtedy im nezostáva nič iné, než využitie služieb nebankových finančných subjektov, známych ako nebankovky. Tie úver schvália aj bez dokladovania príjmu, ručiteľa či zálohy. Dokonca im neprekáža ani záznam v registri. Schválenie prebieha rýchlo a novinkou je možnosť vybavenia pôžičky cez internet. Daňou za tieto výhody sú vyššie úroky a nekompromisné obchodné podmienky.

Problematikou pôžičiek sa podrobne zaoberá internetová stránka pozickabezdokladovaniaprijmu.net . Poradí Vám, ako vybrať najvhodnejší typ pôžičky, ako sa vyhnúť poplatkom, alebo ako získať peniaze čo najskôr.

Zdroj obrázku: sxc.hu