Prečo je dôležité zaregistrovanie ochrannej známky?

Ochranná známka slúži na ochranu spotrebiteľov pred zámenou ich produktu či služby za konkurenčný produkt. Vaše autorské práva sa môžu vzťahovať na určité slovo, text, obrázok či symbol. Je dôležité, aby boli produkty na trhu od seba niečím odlíšené, aby si ich nákupcovia nezamieňali. Na to slúži aj ochranná známka, ktorú je potrebné pre jej uplatnenie registrovať. V dnešnej modernej dobe plnej internetu to pre vás bude veľmi jednoduché.

Registrácia musí prejsť schválením príslušného úradu. Je dôležité, aby prebehla aj kontrola, pričom zistíte, či takáto značka už existuje a či vám teda môže byť vydaná ochranná známka. Ak sa chcete vyhnúť zdĺhavým behaním po úradoch, je tu pre vás možnosť registrácie ochrannej známky online. Jednoduchým vyplnením formulára sa pustíte do celého procesu, ktorý budú za vás viesť odborníci a vy môžete toto všetko sledovať online.

Kde môžete využiť ochrannú známku?

Ochrana vášho produktu môže platiť na území Slovenskej republiky, Českej republiky alebo aj na území celej Európskej únie. Všetko závisí od vášho výberu a od toho, kde chcete svoj produkt ponúkať a chrániť.

Ako známku zaregistrovať?

Stačí vyplniť formulár na webovej stránke Patentoid a odoslať ho. Tým sa začne celý proces registrácie vašej ochrannej známky. Ak vás zaujíma u registrácie ochrannej známky cena, tak ta závisí od toho, kde chcete, aby ochranná známka platila.
Všetky ochranné známky spravuje a schvaľuje Úrad priemyselného vlastníctva. Ak si zaregistrujete ochrannú známku, bude sa na váš výrobok vzťahovať desať rokov a bude ho chrániť pred zneužitím. Ak všetky úkony spojené s registráciou ochrannej známky prenecháte odborníkom z Patentoid.sk, budete sa môcť naplno pustiť do predaja svojho výrobku. Ušetríte čas a úsilie, ktoré môžete investovať do ďalšieho rozvoja svojho podnikania.