Šetríme všetci rovnako

V dnešnej dobe sa veľmi nevypláca vyhadzovať peniaze von oknom, neskôr by Vám totiž mohli veľmi chýbať. Toto však neplatí len pre našu domácnosť, rovnako tak musíme šetriť aj vo svojej firme.

Inovácie sú dôležité, no ak na ne nemáte, len ťažko sa budete presadzovať voči konkurencií. Aj preto musíme hľadať možnosti, ako ušetriť aj v podnikaní. Na odvodoch a daniach veľa neušetríme, tie zaplatiť musíme, preto sa zameriavame zväčša na drobné výdavky našej kancelárie, či obchodu. Znížiť spotrebu elektriny, je možné len čiastočne. Ak totiž pracujete len vo večerných hodinách, svetlo potrebujete. Aj Váš obchod, aby ste predali, musí mať dostatok svetla. Ak chýba prirodzené, nahrádzame ho umelým. Istú úsporu v tomto smere zabezpečia aj moderné technológie, ktoré nemajú vysokú spotrebu.

Šetriť by sme však mali najmä na vysokých položkách nášho rozpočtu. Sem jednoznačne patrí prenájom. Ak totiž nemáte potrebný priestor na svoje podnikanie, zväčša tento problém riešime prenájmom. Jeho cena je však vysoká, a preto ak chcete ušetriť, musíte sa presťahovať ďalej od centra. Na to by ste však mali myslieť skôr, sídlo spoločnosti budete potrebovať vždy. Ak si však vyberiete virtuálne sídlo, môže mať Vaša firma adresu aj v centre mesta, pričom náklady budú len zlomkom bežného prenájmu. Táto možnosť je teda veľmi lákavá a využíva ju stále viac podnikateľov.

Ušetrené prostriedky by sme však mali rozumne investovať. Rozvoj firmy je prvoradý, no ak chcete prezentovať, zabodujete správnymi hodinkami Armani.