Technológie sa neustále zdokonaľujú

Počítače boli zo začiatku veľké a drahé, no postupom času sa stále viac zmenšovali. Dnes sú dostupné širšej verejnosti, a tak sa dostali do našich domovov. Pracujeme na nich v práci ale zabávame sa pri nich aj počas voľna. Stali sa našou súčasťou, a tak nám niekedy uľahčujú, inokedy skôr komplikujú život.

Výpočtová technika však vynálezcom nestačila, a tak sa súčasne so zdokonaľovaním počítača začali venovať aj telefónu. Vďaka tomuto kroku dnes každý vlastní mobil. Namiesto pomerne veľkých skriniek pripútaných doma alebo na ulici v telefónnej búdke, sa dnes môžeme ľubovoľne pohybovať a sme v spojení s blízkymi. Teda v prípade, že je dostupné pokrytie signálom. Vývojári sa však neradi nudia, a tak vymýšľajú neustále nové počítače či mobily.

Vďaka ich činnosti si počítač môžeme vziať kedykoľvek a kamkoľvek a mobil sa taktiež stal našou neodmysliteľnou súčasťou. Ak sa však pozrieme na moderné tablety a mobily, zistíme, že už nie je veľa funkcií, v ktorých sa odlišujú. Obidva prístroje sa odlúčili od klávesníc a zostali len dotykové displeje. Telefóny v minulosti slúžili len na hovory, neskôr sa pridalo posielanie textových správ. Dnes s nimi môžeme pokojne surfovať na internete, čo donedávna bolo výsadou len počítačov, no a telefonovať môžeme už aj s počítačmi. Veľkosťou, tvarom a aj funkciami sa teda počítače a mobilné telefóny približujú a časom sa možno táto hranica úplne stratí.

Dnes však vo vrecku všade so sebou nosíme skôr mobily. Našim spoločníkom teda je aj mobilný telefón Nokia. Tieto sú spratné a výkonné avšak najmä ich displej veľmi trpí. Ochrániť ho môžete samozrejme púzdrom na mobil.

Aby akákoľvek technika fungovala potrebuje elektrinu. Keďže už nechceme dlhé káble, občas musíme vymeniť aj batériu v mobile. Aj tú však musíme pravidelne nabíjať.