Výber správneho sídla firmy

Každý podnikateľ vie, že dôležitý je prístup k podnikaniu. Ak niekto túto činnosť berie na ľahkú váhu a z ničoho si nerobí ťažkú hlavu, konkurencia ho veľmi ľahko a rýchlo prevalcuje. Takémuto biznis je treba venovať potrebný čas a zdokonaľovať ho. Konkurencia nikdy nespí, a preto musíte byť o krok vpred. Zákazníci majú možnosť vyberať podľa viacerých kritérií a cena či kvalita je len časťou. Niekedy rozhodujú o spokojnosti zákazníka len maličkosti ako usmiaty predajca, ochota poradiť či kvalifikovaný a školený personál.

Či už podnikáte v službách, predávate tovar alebo máte veľkú výrobnú firmu, vždy je čo zlepšovať. Ešte pred samotným založením sa zväčša volí širšie spektrum podnikateľských činností, ktoré sa následne môžu užšie špecifikovať. Vopred je teda potrebné si premyslieť v akej oblasti a čo konkrétne chcete robiť. Neskôr tak môžete niektoré nepotrebné činnosti úplne vynechať, avšak nebudete musieť platiť za dopisovanie nových.

Pred samotným založením by ste však mali myslieť aj na sídlo svojej firmy. Toto musí byť taktiež zapísané v Obchodnom registri a zmeny vykonané neskôr nie sú zadarmo. Preto si dobre premyslite, kde bude Vaša firma sídliť. Ideálnym scenárom je ak máte vlastnú kanceláriu, kde môžete podnikať ako dlho chcete. Takúto možnosť má však len málo podnikateľov a musia to riešiť prenájmom. Ten by však mal byť dlhodobý. Občas sa však žiadna firmy sťahovaniu nevyhne, a preto je výhodné prenajať si registračné sídlo. Ak máte v Obchodnom registri zapísanú takúto adresu, nemáte žiadne starosti pri akomkoľvek sťahovaní samotnej firmy.

Takéto virtuálne sídlo slúži len pre potreby zápisu v registri. To znamená, že Vy ani Vaši zamestnanci sa na tejto adrese nezdržiavate, a za prenájom teda platíte oveľa menej ako keď kanceláriu využívate na svoje podnikanie. Takáto adresa je aj riadne označená názvom Vašej firmy.