Vyberte si skriňu, s ktorou budete spokojný

Skrine sú miestom, kde si ukladáte všetko svoje oblečenie, tajomstvá a aj haraburdy, keď potrebujete narýchlo upratať. Dnes by sme si bez nich nevedeli predstaviť ani domácnosť. Za to si však viete predstaviť, čo vznikne, keď si len pár dní nebudete odkladať oblečenie do skrine, ale hádzať ho iba na stoličku. Presne tak, obrovský chaos. Ale podľa čoho by ste si mali vybrať skrine tak, aby ste boli spokojný? Najväčší dôraz pri kúpe by ste mali klásť na toto.

shutterstock_76403623

Vyberte správny materiál

Základom je vybrať si správny materiál, ktorý bude korešpondovať s vašim domov. Na výber máte drevo, laminát a drevotriesku. Hlavnou výhodou drevených skriní je, že pôsobia útulne, sú príjemné na dotyk a vydržia skutočne dlho. Drevotrieska je lacnejšia ako drevo, no jej životnosť je obmedzená. V prípade, že máte moderne zariadený byt, hodí sa vám aj laminát. Nezabudnite však aj na detaily, máte v izbe zlaté akcenty? Vyberte aj úchytky na skriňu v tejto farbe, nech to všetko pekne hrá a ladí.

Pozor na správne rozmery

Predtým ako si vyberiete skriňu, priestor, kde ju chcete umiestniť, poriadne zmerajte. Pretože nie je nič nepríjemnejšie, ako si kúpiť skriňu a zistiť, že vám presahuje do zárubní dverí. Tiež zvážte, či chcete posuvné systémy, ktoré šetria miesto, alebo klasické výklopné dvere. A predtým, ako si kúpite skriňu s výklopnými dverami, odmerajte priestor, či dvere nebudú vrážať do steny alebo do okolitého nábytku. Posuvný systém je lepší z toho dôvod, že vám dokáže ušetriť pár metrov štvorcových, keď je skriňa otvorená.

Aká veľkosť skrine

Ak chcete v skrini skladovať aj kabáty, minimálne výška by mala byť 160 cm, aby sa kabáty nekrčili a mohli visieť na ramienku. Ak budete kupovať skriňu vyšších rozmerov, zistíte si, či nemá podstavec alebo nožičky, kvôli čomu by kvôli nižšiemu stropu nemusela do miestnosti zmestiť. Skriňa nie je stol, aby potrebovala stolové nohy, bude fungovať aj bez nich. Ak si dáte pozor na tieto veci, výber skrine nebude pre vás problém.