Zefektívnite chod svojho skladu

Nie každá firma potrebuje mať sklad. No každá firma, ktorá potrebuje sklad, by si na ňom mala dať záležať, aby bol v top kondícii. V prípade, že teda chcú byť úspešní a dobyť trh. Top kondícia v tomto prípade neznamená iba poriadok v sklade a udržiavanú manipulačnú techniku, znamená to oveľa viac. Znamená to mať efektívny sklad, ktorý bude frčať ako švajčiarske hodinky. Čo všetko by ste preto mali urobiť? Víte také co dodává tělu magnézium?

shutterstock_98143817

Regálový systém

Základom dobre fungujúceho skladu je organizácia, poriadok a systém. Toto všetko vám pomôže dosiahnuť regálový systém, ktorý okrem toho maximalizuje aj vaše skladovací priestor. Už sa vám nestane, že zamestnanci v sklade nebudú vedieť nájsť tovar, na ktorý čaká kamión či zákazník. Všetko musí mať svoje miesto, aj preto regálové systémy v sklade sú jeho dôležitou súčasťou.

Kvalitná manipulačná technika

Najlepšia pomocná sila, akú si do skladu môžete zaobstarať sú kvalitné vysokozdvižné, nízkozdvižné či paletové vozíky. Typ závisí na vašich potrebách, čo však musíte robiť v každom prípade je pravidelná údržba. Kontrolovať najdôležitejšie a najnamáhanejšie časti vozíka, je dôležité nielen kvôli tomu, aby ste kvôli pokazenej technike neprišli o plynulosť práce, ale hlavne kvôli tomu, aby nebolo ohrozené zdravie pracovníkov. Preto pravidelne kontrolujte reťaze, ložiská, hydraulické hadice a nezabudnite ani na pneumatiky, ktoré sú pre vysokozdvižný vozík také dôležité, ako gumové pásy pre minibager.

Dajte si záležať na pracovnom prostredí

Musíte si úprimne povedať, že sklad nie je práve najoptimistickejšie prostredie, v ktorom môžete pracovať. Aj preto by ste mali svojim zamestnancom vyjsť v ústrety. Urobte im kútik, kde sa môžu v pokoji najesť, snažte sa zlepšiť svetlo, zlepšite vzduch v sklade, ak nemajú vaše zdvižky katalyzátory, ktoré zachytávajú výfukové plyny, začnite ich používať. Vymyslite čokoľvek, čo by mohlo zlepšiť pracovné podmienky vo vašom sklade. Nebojte sa toho.