7 tipov ako sa stať úspešnou ženou

Chcete byť šťastnou a úspešnou ženou? Máte niekedy pocit, že je to nemožné? Ak áno, mýlite sa! Každý si riadi svoj život sám. Čo si navaríš, tak si to aj zjedz! Tak ako si navariť polievku spokojnosti a blaženosti? Existuje pár ingrediencií, ktoré by nemali chýbať vašej polievke. Ak chcete mať po celý svoj život úsmev na tvári, tak sa musíte stať aj výbornými kuchármi. Občas sa nám jedlo pripáli, no chyby sú tu na to, aby nás prebrali. Čím viac skúsenosti naberiete, tým lepšie a rýchlejšie sa budete vo svojej „kuchyni“ obracať“.

Buď sebavedomá a cieľavedomá
Sebavedomosť a cieľavedomosť sú dôležité nie len v práci, no takisto aj vo vzťahoch. Veď kto by túžil po žene, ktorá je večne nešťastná a neustále rieši banálnosti sveta? Nikto! Ide o takzvané „vyciciavačky“ dobrej nálady, ktoré muža a svoje okolie privádzajú do šialenstva a nervozity. Podobne je to aj na pracovisku. Vaše podceňovanie a pocit bezmocnosti vycítia nie len vaši kolegovia, no hlavne šéf. Aj napriek akejsi pretvárke nezakryjete túto svoju stratenosť, preto sa čím skôr rozhodnite čo chcete robiť a začnite si veriť. Možno to nie je ľahké rozhodnutie a najmä vtedy, ak meníte zamestnanie alebo končíte školu. Každý človek príde do obdobia, kedy sa nevie pohnúť, no dôležite je ten krok urobiť. Neustálym uvažovaním, porovnávaním a analyzovaním dieru do sveta neurobíte!

Zdravý egoista
Sme ľudia, a preto by sme si mali pomáhať. Ak si šikovná a niekto potrebuje pomoc, tak mu podaj svoju ruku. Avšak si to nemýľte s vedomým či nevedomým využívaním. Priatelia či kolegovia vždy niečo potrebujú, preto sa naučte hovoriť „NIE“. Kruté? Nemyslím, pretože vy sama musíte vedieť, kedy pomôcť a kedy to už skutočne negatívne zasahuje do vášho života. Povedať „nie“ nie je urážka. Je to len druhá možná priama odpoveď. Vedzte, že je to pozitívnejšia a vľúdnejšia odpoveď ako bežné slovenské sľubovanie a diplomatizovanie.

Nestrácaj čas
Na čo čakáte? Na lepšie obdobie alebo na tých správnych ľudí? Tak to je poriadna hlúposť. Nečakaj, ale konaj, lebo tvoj vlak utečie aj bez teba! Vždy keď ťa napadne nejaká dôležitá myšlienka, pusť sa do nej a nenechávaj si to na zajtra. Väčšinou sa na to neskôr zabudne a už sa k tomu nevrátite. Koľko múdrych a úspešných akcií ste tak mohli vytvoriť, ale kvôli akémusi odkladaniu môžete už len o tom snívať. Nečakajte naivne na lepšie časy, ale vytvorte si tie dobré časy tu a teraz. Všetko je len vo vašich rukách. To podobné je aj s vašim talentom. Talent nie je nič, ak nepracujete. Ak upadnete do pohodlia a komfortu, tak ten váš zázračný talent predbehnú tí, ktorí sa bez talentu dokázali vypracovať tam, kde ste mohli byť dávno aj vy!

Majte vlastný rozum
Naivita sa v dnešnej dobe absolútne nenosí, a preto si dávajte pozor komu a čomu veríte. Nenechajte sa zmanipulovať hlúpymi mozočkami, ale vytvorte si úsudky aj sama. Máte vlastnú hlavu, tak ju používajte a robte presne to, v čo veríte, pretože okrem sklamania vás zlé rozhodnutie môže stáť aj nemalé peniaze. A to by sa vášmu biznisu určite nepáčilo.

Neupadaj na mysli
Choroba, vyhadzov z práce, rozchod či iná negatívna životná situácia. Nemôže byť všetko biele, preto je dôležité si byť vedomý aj čiernych chvíľ, ktoré život so sebou prináša. Ak ste zasnená a veríte, že svet je jazda na ružovom rozprávkovom koni, tak vedzte, že vás ten kôň rýchlo zhodí zo sedla na zem. Aké myšlienky si vytvoríte, tak takto bude vyzerať váš svet.

Vernosť nadovšetko
Nehovorím o vernosti k priateľovi, ktorá by takisto mala byť samozrejmosťou, ale o práci. Pýšite sa mnohými referenciami vo svojom životopise? Zmenili ste desať pracovných miest za uplynulé tri roky? Pre niekoho pýcha, pre niekoho zlá vizitka. Niekto si povie, že ide šikovnosť a naberanie skúseností, no podľa mňa z toho cítiť nestabilnosť. Kto by zamestnal alebo spolupracoval so ženou, ktorá častejšie mení zamestnanie ako svoje topánky? Určite si týmto dobré meno neurobíte, preto sa snažte vypracovať na nejakom mieste, nabrať dostatok poznatkov a až časom, ak vás práca nenapĺňa, tak to zmeniť. Buďte si vedomé, že každé povolanie má svoje úskalia, preto sa útekom nič nevyrieši.

Nechty ako vizitka vášho života

Za licenciu fotografie zodpovedá: top-nechty.sk

Za licenciu fotografie zodpovedá: top-nechty.sk

Krása. Mnoho mužov tvrdí, že najdôležitejšia je osobnosť ženy. Súhlasíte s tým? Chcete mi povedať, že na prvý pohľad si muži všimnú vašu úprimnosť či tvrdohlavosť? Takisto aj na pohovoroch. Prvý dojem je dôležitý a ten vychádza z vášho outfitu, mimiky a gestikulácie, preto dbajte na zovňajšok. Nechty sú vizitkou vášho života. Povedia nie len o vašom zdravotnom stave, ale takisto aj o správaní. Ak ste lenivá a nebaví vás každodenné zdobenie nechtov, voľte gélové nechty. Takúto úpravu zvládnete aj sama doma, stačí si zaobstarať potrebné pomôcky. Malá sada na gélové nechty je pre ženy, ktoré prvýkrát začínajú s takouto úpravou. Kvalitné sady na nechty ponúka nechtový shop top-nechty.sk, vďaka ktorému si zaobstaráte nie len originálne ozdoby, ale takisto si vyčaríte štýlové gélové nechty, s ktorými je minimálna starosť. Ozdobte sa!