Aby pôžička nebola rizikom

Situácia u nás ale aj v celej Európe je stále napätá. Trhy nepracujú veľmi dobre a preto je koniec krízy v nedohľadne.

Tento fakt má dopad na každého z nás a ten pocit visí nad nami ako taký Damoklov meč. Nezostáva nám nič iné ako sa tomuto stavu prispôsobiť, čo väčšina z nás aj robí. Bojovať proti kríze účinne nevedia ani vládni činitelia, a pre obyčajného človeka ako jednotlivca by to bol boj s veternými mlynmi a teda beznádejný.

Reči o vývoji svetových trhov a o možnom miernom raste alebo aj strate vo finančnom sektore asi už počúva len málokto. Toto dianie jednoducho nemáme ako ovplyvniť a preto svoju energiu sústredíme na dôležitejšie veci. A tu nastáva neraz holý boj o prežitie. Naša existencia a prosperita rodiny je jednoznačne v popredí.

Viac si vážime aj našu prácu, keďže teraz nie je priestor na zmenu zamestnania. Percento nezamestnanosti stále rastie a z časti aj vďaka opatreniam vlády, i keď tá deklaruje, že bojuje za jej znižovania. Mali by sa asi zamyslieť keďže ich boj na znižovanie nezamestnanosti spôsobuje skôr jej zvyšovanie, je možné, že nebojujú na tej správnej strane bojového poľa!?

Podobné úvahy však obyčajných ľudí skôr pobavia, avšak je to povestný smiech cez slzy.

Aby sme však nemuseli prepadať úplnej bezmocnosti, ponúkajú nám zo všetkých strán rôzne pôžičky. Rýchlej ceste k peniazom však treba venovať určitú pozornosť. Nechajte si poradiť ale aj Vy si prepočítajte, akú sumu v konečnom dôsledku vrátite. Ak potrebujete pôžičku je tiež dôležité čím za požičané peniaze ručíte, v prípade problémov v zamestnaní alebo po jeho strate by ste mohli prísť aj o strechu nad hlavou.

Táto forma financovania bežných, pre život nevyhnutných potrieb je pomerne obľúbená a to u širokej skupiny ľudí. V ponuke sú napríklad aj pôžičky pre živnostníkov.

Avšak skôr než podpíšete zmluvu, pozorne si prečítajte aj drobné písmo. Ak niečomu nerozumiete nechajte si to podrobne vysvetliť.

 

One Response

  1. Moderní bydlení 13. marca, 2013