Firemné priestory vás mesačne stoja veľké sumy? Takto ušetríte

V závislosti od druhu podnikateľskej činnosti sú nároky na firemné priestory rôzne. Niekomu by stačila aj jedna kancelária pre pár ľudí a niekto potrebuje okrem rozsiahlejších kancelárskych priestorov aj priestranné haly.

Nebráňte sa rozumnej investícii

Jednu vec však majú títo rôzne „priestorovo nároční“ podnikatelia spoločnú. Všetci chcú na priestoroch čo najviac ušetriť. Samozrejme tak, aby to bolo rozumné. Ak máte napríklad predajňu, nedáte ju niekde na kraj nejakej obce kvôli nižšej cene takýchto priestorov, ale pekne do mesta tam, kde budú mať do nej ľudia blízko.

Sú však veci, ktoré súvisia s firemnými priestormi a rozhodne má zmysel na nich šetriť. Jednou z nich je osvetlenie. Nie, nebojte sa, nebudeme vás presviedčať, aby ste pracovali po tme. Avšak ak má kancelárske osvetlenie, prípadne osvetlenie ďalších priestorov vašej firmy ďaleko do moderného, možno práve svietenie je položka, na ktorú zbytočne míňate.

Spokojní budú vaši zamestnanci aj váš firemný rozpočet

Áno, aby ste vo firme mali modernejšie osvetlenie, je potrebná investícia, ale tá sa rýchlo vráti. A nie len v podobe spokojných zamestnancov, ale aj finančne, keďže moderné LED osvetlenie spotrebuje menej energie ako staré svietidlá.

Už sme spomínali kancelárske osvetlenie. Aj keď pre mnohých je práca v kancelárii takou, pri ktorej nič nehrozí, nie je to tak. Samozrejme, nebudeme porovnávať riziká ťažkej manuálnej práce s prácou v kancelárii, ale aj pri nej môžu vzniknúť dlhodobé zdravotné problémy. Dôležité je okrem iných vecí aj kvalitné a dostatočne intenzívne osvetlenie.

A o kvalitnom osvetlení hál ani nehovoríme. To je obzvlášť potrebné nielen pre ochranu zdravia vašich zamestnancov z dlhodobého hľadiska, ale aj pri predchádzaní pracovným úrazom, ktoré môžu pri nedostatočnom osvetlení vzniknúť. Spoločnú vec s kancelárskym osvetlením má osvetlenie hál aj tú, že jeho výmenou za moderné dokážete usporiť až polovicu nákladov na svietenie!

Zdroj obrázka:

Autor: WATCH_MEDIA_HOUSE / Shutterstock.com