Máte problém s vlasmi? Problém môže byť tvrdá voda?

Koľkokrát ste vyšli zo sprchy s čerstvo umytými vlasmi, ktoré boli lepkavé alebo ťažké? Často skúšate rôzne výrobky na starostlivosť o vlasy, ale vaše vlasy sú stále suché a nezvládnuteľné? Stratili vaše vlasy lesk a sú drsné?

Ak poviete áno, vinníkom je pravdepodobne vaša voda. Rozborom vody zistíte v akom stave je.

Vedeli ste, že tvrdá voda poškodzuje nielen vaše vodovodné potrubie a vodovodné kohútiky, ale môže mať veľmi škodlivý vplyv aj na vlasy a pokožku hlavy? Aj, keď na svoje vlasy použijete tie najlepšie prostriedky, neprinesú vám požadované výsledky, pretože voda nebude s výrobkami dobre fungovať. Odstrániť usadeniny na vlasoch, nemusí to byť drahá záležitosť. Môžete ísť na rôzne zmäkčenie alebo čistenie vlasov, existuje veľa možností, ktoré môžete urobiť aj doma.

Teraz, keď viete, čo spôsobuje tvrdá voda na vašich vlasoch, povieme vám pár rád na to, aby ste získali vlasy, ktoré sú mäkké, zvládnuteľné a plné života. Čítajte ďalej a zistite pár veľmi efektívnych a jednoduchých spôsobov, ktoré vám ukážu, ako odstrániť nahromadenie tvrdej vody na vlasoch.

Použitie jablčného octu

Zmiešajte vo fľaške ½ šálky jablčného octu a prevarenú vodu. Nechajte vychladnúť. Šampónujte vlasy klasickým spôsobom, ako to robievate. Zmyte z vlasov šampón a vyžmýkajte prebytočnú vodu. Vmasírujte zarobenú vodu s octom do pokožky hlavy až po končeky vlasov. Nechajte pôsobiť 5-7 minút a opláchnite vlažnou vodou.

Toto isté môžete urobiť zmiešaním prevarenej vody a citrónovej šťavy. Citrónová šťava na rozdiel od octu pomáha aj proti lupinám a znižuje svrbenie hlavy.

Použite sódu bikarbónu

Overeným spôsobom môže byť aj  trik so sódou bikarbónou. Zmiešajte prevarenú vodu a dve lyžice sódy bikarbóny. Podobne ako v prvom prípade, jemne vmasírujte do pokožky hlavy a do celých vlasov až po končeky. Sóda bikarbóna účinkuje ako prírodný čistiaci prostriedok. Nechajte pôsobiť 2-3 minúty a opláchnite čistou vodou. Ideálne prevarenou.

Pravidelne používajte kondicionér na svoje vlasy. Pomáha to udržiavať prirodzenú vlhkosť vašich vlasov.

Olejová masáž

Doprajte vlasom domácu olejovú masážnu terapiu pomocou olejov, ako je kokosový olej, olivový olej, arganový olej. Teplá olejová masáž môže pomôcť udržať rovnováhu pH vlasov a chrániť ich pred vonkajším poškodením.

Inštalácia zmäkčovača vody

Nainštalujte si zmäkčovač vody. Môže to byť drahšia investícia, ale tiež funguje.

Na umývanie vlasov používajte filtrovanú vodu.

Pravidelne používajte metódy uvedené vyššie, aby ste si zaistili zdravé a krásne vlasy, ak žijete v oblasti s tvrdou vodou.