Chcete podnikať, nemáte sídlo?

  Ak chcete začať podnikať a nemáte sídlo spoločnosti, žiadny problém. Obráťte sa na choddovlastneho.sk a ani sa nenazdáte a váš problém bude vyriešený. Nie je už žiadnou novinkou, že existujú spoločnosti, ktoré ponúkajú službu prenájom sídla.

    V rámci tejto služby poskytnú priestor, kde môže byť adresovaná všetka korešpondencia, ktorú následne prepošlú na vašu korešpodenčnú adresu alebo prostredníctvom emailu. Ak by sa náhodou situácia zmenila a vy si zaobstaráte vlastné priestory, ukončíte jednoducho prenájom a zmenu sídla uskutočníte aj v Obchodnom registri. Takže, je to skutočne veľmi jednoduché. Okrem tejto služby poskytuje spoločnosť aj iné služby, napríklad zmeny v sro.

    Možno sa pýtate, čo to vlastne znamená. V rámci podnikania často dochádza k rôznym zmenám. Či už je to zmena trvalého bydliska alebo sídla, počet spoločníkov a mnohé ďalšie. Často sa daných zmien obávame, ale keď sa obrátime na odborníkov zistíme, že to bolo úplne zbytočné, že všetky zmeny môžu prebehnúť veľmi hladko a veľmi rýchlo.

    Ale ako taká zmena vlastne v praxi prebieha? Stačí poslať kópiu aktuálnej spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, informáciu o plánovanej zmene a dodatočné informácie k nej, napríklad meno nového spoločníka. Ak niečo nie je jasné, zavolajú vám a prichystajú všetky potrebné doklady. Dokumenty podpíšete a podpisy dáte overiť na matrike alebo u notára. Stretnete sa, alebo dohodnuté dokumenty naskenujete alebo pošlete poštou. Uhradíte potrebné poplatky a do 7 pracovných dní bude zmena zapísaná na príslušných úradoch, je to naozaj veľmi jednoduché.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu