Buďte úspešný, investujte do zlata!

Každý z nás vníma úspech inak. Ako by ste však definovali finančný úspech? Ten nie je spojený len so zarábaním peňazí, ale aj s ich šetrením. A práve to je spojené s investovaním. Čo si pod tým predstaviť?

Finančným úspechom je, pokiaľ neprichádzate o peniaze. V dnešnej dobe existujú rôzne spôsoby, ako o svoje financie môžete prísť. Stratu môže spôsobiť napríklad auto, ktoré postupne klesá na hodnote. Avšak, častou príčinou straty peňazí je inflácia. Tá sa obvykle pohybuje na úrovni 2 % ročne, avšak v nasledujúcich rokoch odborníci predpovedajú jej rast, až do úrovne 5 %. To v preklade znamená, že ak na svojom bankovom účte máte napríklad 5000 eur, ročne kvôli 5 % inflácii prídete o 250 eur.

Ako sa takejto finančnej strate vyhnúť? Odpoveďou je rozumné investovanie. A práve v tomto ohľade stojí za pozornosť zlato.

Stabilná investícia s dlhoročným potenciálom

Zlato je azda najlepším uchovávateľom hodnoty. Keď si raz kúpite zlato a o 20 rokov ho budete predávať, hodnota peňazí, ktoré za neho dostanete, bude úmerná inflácii. Teda, v dôsledku inflácie neprídete o svoje úspory. Investičné zlato je bezpečnou formou investície, aj preto ho obľubuje tak veľa úspešných a bohatých ľudí.

Veľkou výhodou je, že nákup zlata je oslobodený od 20 % DPH. Ak by ste si chceli kúpiť napríklad striebro, takýto benefit by ste nezískali.

Argor Heraeus a Wiener Philharmoniker

Hovoria vám niečo tieto značky? Rozhodne by mali! Prvý menovaný výrobca je známy najmä svojimi zliatkami, druhý zas zlatými mincami. Zliatky a mince sú cenovo dostupnou formou investície do zlata. Zakúpiť si ich viete online, ale aj v kamenných predajniach. Napríklad, na Dunajskej ulici 68, kde kúpite kvalitné zlato od popredných svetových výrobcov skutočne výhodne!

Tak neváhajte a nedovoľte inflácii, aby vás oberala o vaše peniaze. Investujte do zlata!