Aké dôležité je pri hľadaní práce oblečenie

37943257 – hands of businessmen working with touchpad

Pracovný pohovor je bežná súčasť hľadania si práce. Aj keď je najdôležitejšie to, aké máte skúsenosti a vzdelanie, výber oblečenia hrá veľkú rolu. Oblečenie a váš celkový výzor o vás prezradí množstvo informácií a zamestnávateľovi vie naznačiť. Napríklad aký seriózny je váš záujem a postoj voči pozícií o ktorú sa uchádzate.

Tvrdenie, že pri hľadaní práce na vzhľade nezáleží nie je pravdivé. Prvé, čo si zamestnávateľ alebo personalista všimne je to, ako vyzeráte a pôsobíte. Aj keď sa nemôžu rozhodovať len podľa vzhľadu, podvedomie pracuje a človeka si najlepšie zapamätáme podľa vizuálneho pôsobenia.

Prvý dojem je len jeden

Nikdy nemáte druhú šancu urobiť prvý dojem, to je staré pravidlo a fakt, ktorý platí. Práve preto, by malo byť vašou hlavnou úlohou zanechať na pohovore čo najlepší dojem.

Ak to myslíte so zamestnaním vážne a pokiaľ nejde o prácu automechanika, nič iné ako oblek by ste zvažovať nemali.

Aj prax ukazuje, že oblečenie ovplyvňuje samotné správanie. Ak je človek oblečený vkusne a dôstojne, odráža sa to aj na jeho sebavedomí. Pocit serióznosti a zodpovednosti nevzbudí nič tak, ako práve oblek a aj s potrebnými znalosťami vám pri hľadaní práce neotvorí jedny dvere, ale desať.

Tým, že oblek pôsobí tak seriózne a elegantne, nevyzdvihuje len váš celkový vzhľad, ale aj charizmu a vytvára pocit dôveryhodnosti. Dodá vám sebavedomie a zmení základné spôsoby, ako sa pozeráte na svet.

Oblek reprezentuje

V práci nebudete len sami za seba, stanete sa súčasťou firemnej kultúry a nič nereprezentuje firmu navonok lepšie, ako dobré oblečenie. Je to signál, ktorý vysielate okoliu a napovedá akú dôležitosť svojej prezentácií prikladáte.

Výber obleku je taktiež dôležitá voľba. Dizajn obleku tvorí 50%, ale druhú polovicu tvorí to, ako vám oblek sadne. Preto je najlepšia možnosť vybrať si oblek na mieru a neriskovať, že si kúpite oblek, ktorý vám bude nepohodlný a nevkusný. Navyše oblek šitý na mieru nemusí byť vôbec drahý. Salón Suits by ĎURKA v Bratislave ponúka oblek na mieru už od 349 €.

 

Je potrebné sa odlíšiť

Obyčajný oblek nestačí, potrebujete sa odlíšiť. Problém nastáva aj keď máte nekonfekčnú postavu a vybrať vhodný oblek býva náročný. Navyše nie každý sa vyzná v móde alebo k nej nemá vzťah, preto je dobré obrátiť sa na profesionálny salón. Kde vám ušijú oblek presne na mieru pre vás a prispôsobia ho vašej postave a charizme.

K obleku na pracovný pohovor sa hodí jednofarebná košeľa z príjemného materiálu a s doplnkami to netreba preháňať. Vhodné doplnky pre mužov sú len hodinky a manžetové gombíky, napríklad aj s iniciálami.

Tak ako obal predáva produkt, aj oblečenie predáva vás. Zvýšte svoje sympatie a získajte najpohodlnejší a najvkusnejší odev, aký si dokážete predstaviť – oblek na mieru.

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu a navštívte salón Suits v Bratislave na adrese Ševčenkova 34.