Vaše sny sú to, čo Vám nikto nikdy nevezme!

Môžeme byť úplne na mizine alebo dokonca v takej beznádejnej životnej situácii, že už skrátka z nej nevidíme východisko. V mnohých náročných chvíľach sa možno cítime bezmocní, avšak nie vždy je všetko tak, ako sa to na prvý pohľad zdá. Možno si poviete, že idealizujeme, avšak aj v tej najhoršej situácii máme niečo, čo nám nikto nevezme – naše sny. Práve tie nám nikto z hlavy nevymaže žiadnou kritikou, nátlakom, či nebodaj ideológiou.  Tieto sny a ambície sú uložené hlboko v našej duši a počas nášho života sa nimi vedome či podvedome riadime. Mať sny je pekné. Nie je však ešte krajšie robiť všetko pre to, aby sme ich následne aj úspešne realizovali?

Práve túto implikáciu si mnoho ľudí neuvedomuje. Určite poznáte ľudí, ktorí žijú akoby zasnení a neustále premýšľajú nad tým, čo by mohlo byť, ale nie je. Niektorí z nich sa dokonca tešia na spánok, počas ktorého môžu snívať o čomkoľvek, čo im ich myšlienky prinesú. Verte mi však, že neexistuje lepší pocit, než sa pri zaspávaní doslova tešiť na to, ako vstanete zajtra ráno. Zvlášť pokiaľ vstávate v dôsledku školských či pracovných povinností v skorých hodinách, a Vy sa aj napriek tomu tešíte, ako ráno zazvoní budík. Tešíte sa preto, pretože Váš život je taký úžasný, že z neho vôbec nechcete uniknúť a realita je krajšia než sny!

Samozrejme, aby nastal tento prípad, musíte preto aj niečo podniknúť. Argumenty, že šťastie môže priniesť osud či náhoda, neobstojí. Je síce pravda, že osud môže zmeniť sled okolností, avšak reálnu zmenu determinujeme my naším vlastným konaním. Reálny výsledok je teda osudom ovplyvnený, avšak nie priamo určený. Práve tento fakt je prvým krokom k tomu, aby ste si aj Vy uvedomili, že Vaše sny sú síce niečím, čo Vám nikto nevezme a čo Vám môže poskytnúť v ťažkých situáciách nádej, ale zároveň by malo ísť o ciele, ktoré sa snažíte aj reálne splniť!