Čo Vám môžu priniesť inovácie?

1155943_ligt_abstractionPredstavte si, že každé ráno cestujete do práce autobusom, tou istou linkou každý jeden pracovný deň. Tá istá cesta na autobus, rovnaký typ vozidla, známi šoféri a dokonca niektoré známe tváre. Potom prídete do práce, kde dennodenne sedíte za počítačom a osem hodín doň hľadíte a robíte neustále podobné úkony, ktoré sa už časom zautomatizujú. Potom idete domov, sadnete si ku televíznym novinám, povenujete sa partnerovi a idete spať. A ráno opäť to isté – na konci mesiaca príde výplata, v lete idete na dvojtýždňovú dovolenku a po nej očakávate Vianoce..Páči sa Vám takýto život? Niektorým to možno vyhovuje, ale nám úspešným vonkoncom nie…

Inovácie sú podmienkou rozvoja a prežitia

Nič nepomáha osobnému rozvoju a úspechom tak výrazne, ako inovácie. Tie totiž nielenže menia osvedčené postupy, ale predstavujú v podstate kyslík, ktorý sa dostane do tela človeka a okamžite mu dodá novú energiu. Myslíte si, že vo Vašej práci či živote sa inovácie nájsť nedajú? Verte tomu, že to ide vždy. Poďme si to ilustrovať na príklade z úvodu článku – miesto autobusu môžete ísť do práce na bicykli, keď ušetríte za lístky a prospejete svojmu zdraviu. V práci môžete začať robiť veci viac kreatívne a jednoducho, aby Vám tak ostal čas na potrebnú sebarealizáciu. Večer pri televízii? Kdeže, spravte radšej niečo nové a vyjdite si na prechádzku, či jednoducho na zaslúžené pivo do dobrého podniku. Dovolenku si berte častejšie než raz ročne – verte, že je to lepšie ako sa neustále prepínať a potom si na jedinej dovolenke príliš neoddýchnuť. Vidíte to? Ide to, len treba chcieť a nájsť potrebný priestor!

Začnite s malými vecami

Inovácie nie sú vôbec o tom, že zo dňa na deň lusknutím prstov zmeníte svoj život. Takto to jednoducho nefunguje, keďže takúto veľkú životnú zmenu len tak ľahko naše telo neprijme a tak sa o pár dní vráti opäť do zabehaného stereotypu. Meňte veci postupne, urobte každý deň niečo inak – môže ísť aj o detaily, napríklad o to, že si len tak občas zabehnete alebo zacvičíte. Každá takáto novinka prospeje Vášmu telu i mysli.

Tak čo, chcete sa aj Vy stať ešte úspešnejšími? V tom prípade sa nebojte a začnite s inováciami vo Vašom živote ešte dnes!