Ako ušetriť pri nákupe tonerov na firmu?

Pravidelné mesačné náklady na chod firmy ukrajujú z jej rozpočtu nemalé peniaze. Nejde pritom len o výplaty zamestnancov a faktúry od dodávateľov tovaru, či služieb. Stačí, že máte čo i len menšie kancelárske priestory a musíte rátať s tým, že na ich každodenný chod budete potrebovať nezanedbateľné financie.

Že tlačiarne sú lacné? Tak to ste ešte nedokupovali tonery

Zoberte si už len odber elektrickej energie. Elektronika, ktorá beží denne, svietenie, ktoré je nutné celoročne v tmavších kanceláriách a počas zimy, keď neskoro vychádza slnko a skoro zapadá, vo všetkých kanceláriách minimálne na začiatku, či na konci pracovného dňa.

Ďalej je tu voda a to nielen na splachovanie, či umývanie rúk, ale aj na prípravu rannej kávy, či čaju. Postarať sa musíte aj o kúrenie v zime a prípadne klimatizovanie priestorov počas letných horúčav.

Nehovoriac o spotrebnom materiáli. V tejto kategórii zrejme najviac rozpočtu „zhltne“ tlač potrebných dokumentov. Samotný papier do tlačiarne rozpočet firmy až tak nezaťaží, ale tonery už áno.

Nekupujte drahé originály, keď sa ponúka výrazne lacnejšia alternatíva

Určite sa nejeden majiteľ firmy veľakrát zhrozil pri dopĺňaní zásoby tonerov do tlačiarní vo firme. Suma za ne sa dokáže veľmi rýchlo vyšplhať na nezanedbateľnú čiastku. Koniec koncov, každý kto má doma tlačiareň, ktorú pravidelne využíva, to určite dobre pozná aj z domáceho prostredia.

Pri kúpe tonerov sa však dá celkom jednoducho ušetriť. A to vďaka alternatívnym kompatibilným tonerom. Čo sú zač? Sú to tonery, ktoré sú vyrábané na určité tlačiarne, ale nie sú priamo od výrobcu danej tlačiarne.

Takže napríklad namiesto originálnych tonerov HP si môžete zaobstarať alternatívne tonery od iného výrobcu, ktoré sú plnohodnotnými náhradami tých originálnych, ale dajú sa kúpiť výrazne lacnejšie. Rozdiel v obstarávacej cene takýchto tonerov môže byť naozaj značný aj pre domácnosť s jednou tlačiarňou a pre firmu, ktorá ich má viac a aj ich podstatne viac využíva, to môže znamenať množstvo ušetrených finančných prostriedkov.

Zdroj obrázka:

Autor: Andrey_Popov / Shutterstock.com