Istite sa poistkou

Svet je plný kuriozít. Niekedy sú zábavné, inokedy ani v najmenšom. Azda najmenej stojíme o kuriozity, ktoré sú spojené s poistnými udalosťami týkajúcimi sa nás alebo našich blízkych. Mať v rukách, respektíve na papieri, vhodné poistenie majetku je v tomto bláznivom svete už pomaly nevyhnutnosťou.

shutterstock_236029696

Kradol v sídle strany

Koncom roka 2004 slovenskými médiami prebehla správa o lúpeži v sídle istej slovenskej politickej strany. Páchateľ si počas svojho nočného zásahu odniesol televízor, fax a drobné mince z pokladničky. Paradoxné je, že voľne položených bankoviek niekoľkotisícovej hodnoty si nevšimol. Len necelý rok po vstupe na politickú scénu si tak členovia strany mohli aj pod váhou týchto udalostí rozmyslieť, či sa do politiky oplatí ísť alebo nie. Či sa oplatí poistenie zariadení a osôb pred nečakanou nočnou návštevou vo vašej firme už necháme na vašom zhodnotení.

Pozor, padá!

Sklo rozhodne patrí medzi krehký materiál, no nemenej zraniteľný je aj ľudský život. Minulý rok sa na internete objavilo šokujúce video z bezpečnostnej kamery snímajúcej ulicu jedného z, podľa všetkého, arabských miest. Na videu môžeme vidieť pokojne si vykračujúceho muža v bielom hábite, ktorého však znenazdajky prekvapí padajúca okenná tabuľa. Chodec môže hovoriť o veľkom šťastí, od istej smrti ho delilo doslova pár milimetrov. Nikdy neviete čo sa môže stať, nezanedbávajte preto poistenie majetku firmy ani úrazové poistenie.

Bol poistený?

Ak vy alebo váš zamestnanec pracujete s finančnou hotovosťou, ktorú prenášate z firmy do banky alebo späť a máte obavu z lúpežného prepadnutia, mohol by sa vám hodiť ďalší zo spôsobov poistenia firmy, konkrétne poistenie peňažného posla. Potom budete ušetrení od problémov, ktoré postihli len pred pár dňami istého mladíka na juhu Slovenska. Toho o hotovosť v sume 100 tisíc eur okradli za bieleho dňa priamo pred bankou. S dobrým poistením sa aj takéto útrapy dajú zvládať ľahšie.